Bir Evcil Hayvan Sahiplenmek

Bir evcil hayvan sahiplenmek, herkes için iyidir. Siz hayalini kurduğunuz bir dosta kavuşursunuz, evcil bir hayvan da yuvasına. Ancak, bir evcil hayvanın sorumluluğunu üstlenmek, yalnızca sahiplenmekle ilgili masrafları karşılamak değildir. O an hoşunuza giden bir evcil hayvanı eve götürmek meselesi de değildir. Evinize yaşayan, nefes alan, bilinçli bir varlık getiriyorsunuz. Üstelik bu evcil hayvan, yaşamının sonuna kadar bir yuvaya ihtiyaç duyuyor.

Bir evcil hayvanı sahiplenme konusunda kararlı mısınız? Bunun gerektirdiği sorumluluklara, masraflara ve zamana hazır mısınız? Sahiplenmeyi düşündüğünüz evcil hayvan gerçekten sizin için uygun olan evcil hayvan mı? Nasıl hayvan sahiplenebilirsiniz; sığınaklar, kurtarma grupları, yaşadığınız çevre?

Kim bir evcil hayvan istemez ki? Sevimliler, arkadaş canlısılar, küstahça cevap vermiyorlar. Ancak onları beslemeniz, arkalarını temizlemeniz, her gün onlarla ilgilenmeniz gerekiyor. . . Hey, bir dakika, evcil hayvan istediğinizden emin misiniz?

Hayvan barınakları için çalışan gönüllüler dünyayla ilgili bir şeyi değiştirebilselerdi, muhtemelen, bu, insanların gerçekten bir evcil hayvan isteyip istemedikleri konusunda çok daha dikkatli olmalarını sağlamak olurdu.

Sorumluluklar!

İnsanlar, çoğu zaman, sahiplendikleri evcil hayvanlara düzgün bir şekilde bakacak zamanları, paraları veya sabırları olmadığını fark ederler. Sonunda, o evcil hayvanı, hayvan barınağına iade ederler. Belki de daha da kötüsü ıssız bir yerde terk ederler.

Evcil hayvanların birçok harika özelliği vardır, ancak aynı zamanda çok fazla iş ve sorumluluk getirebilirler. Bir evcil hayvanla yaşamak, örneğin bir blender ile yaşamakla aynı şey değildir. Elbette, bir blenderi de yıkamanız gerekir ve bu yapılması gereken bir şeydir. Ancak bir blenderi haftalarca mutfak dolabından çıkarmayabilirsiniz ve bu hiç sorun olmaz. Ancak sorumlu bir evcil hayvan sever olmak, bir evcil hayvana zihinsel ve fiziksel anlamda sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlamak anlamına gelir.

Evcil hayvanların hem zihinsel hem de fiziksel egzersize, temiz bir çevreye, sağlıklı yiyeceklere ve temiz suya ihtiyacı vardır. Bir evcil hayvan sever olmak; sorumluluk, bir programa uymak ve uzakta olmanız gerektiğinde evcil hayvanınızın bakımı için gerekli ayarlamaları yapmak anlamına gelir. Böyle bir sorumluluğa hazır mısınız?

One thought on “Bir Evcil Hayvan Sahiplenmek

  • 10 Temmuz 2021 tarihinde, saat 01:04
    Permalink

    Kolay bir karar değil. Ancak, evinize girdiği andan itibaren ailenin bir üyesi oluyor.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir